Zima, jak co roku, zaskoczyła drogowców 0

„Zima zaskoczyła drogowców” – nagłówki tego typu zobaczyć można w polskiej prasie praktycznie co roku między listopadem a marcem. Prawda jest jednak taka, że jedyne co naprawdę zaskakuje, to fakt, że służby drogowe nie spodziewają się opadów śniegu w miesiącach zimowych w naszej części świata.

Konsekwencją beztroski służb odpowiedzialnych za utrzymanie dróg w należytym stanie (w zależności od drogi może to być Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad lub samorządowe – wojewódzkie, powiatowe i gminne – zarządy dróg) są bardzo często poważne wypadki, zarówno w ruchu pojazdów, jak i wśród pieszych.

Pamiętajmy, że jeśli przyczyną wypadku (w tym upadku, poślizgnięcia itp.) była niewłaściwie utrzymana nawierzchnia drogi lub chodnika (lód, zalegający śnieg lub błoto pośniegowe), to mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie, obejmujące zarówno zwrot kosztów leczenia, jak też zadośćuczynienie za doznany ból i cierpienie.

Najskuteczniejszą metodą uzyskania takiego odszkodowania jest oczywiście zwrócenie się do Kancelarii Odszkodowawczej OFN.

PoprzedniNastępny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *