Z jakich ofert korzystać aby świadczenie z ubezpieczenia NNW było wysokie?

Należy korzystać z ofert, które przewidują możliwość zawarcia ubezpieczenia NNW z wyższymi sumami ubezpieczenia. Określenie bowiem sumy ubezpieczenia na wyższym poziomie stanowi kluczową kwestię przy zawieraniu tego typu umów. Od wysokości sumy ubezpieczenia bezpośrednio zależy wysokość potencjalnych świadczeń. Im wyżej zostanie określona suma ubezpieczenia tym wyższe będą świadczenia odszkodowawcze.

Decydując się na wysokość sumy ubezpieczenia trzeba pamiętać o celu, jakiemu służy to ubezpieczenie, a także o mechanizmach nim rządzących ? świadczenie w wysokości 100% sumy przysługuje jedynie w wypadku śmierci lub całkowitego kalectwa, natomiast jej określony procent w przypadkach częściowych uszczerbków, których w praktyce występuje najwięcej.

Oczywiście wysoka suma ubezpieczenia łączy się z koniecznością zapłaty wyższej składki ubezpieczeniowej, co wynika z podwyższonego poziomu ryzyka i potencjalnego obciążenia po stronie zakładu ubezpieczeń. Niemniej w przypadku zaistnienia szkody uzyskane odszkodowanie jest na odpowiednio wyższym poziomie.

Opracował Bartłomiej Klinowski.

Najwyższe odszkodowanie

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Akceptuję warunki polityki prywatności. Dowiedz się więcej

Kalkulator szkody

Policz wysokość swojego odszkodowania

Zasada „no win, no fee”

Działamy na zasadzie „no win no fee” - wynagrodzenie pobieramy jedynie po wygraniu sprawy.

Kontakt

  • ul. Odrzańska 6/4
    50-113 Wrocław
    • Infolinia +48 801-700-755
    • Tel. kom. +48 665-102-336
  • Pn - pt: 8:00 - 17:00

Akceptuję warunki polityki prywatności. Dowiedz się więcej