Ubezpieczenie turystyczne

Wyjeżdżając na wakacje należy się odpowiednio przygotować: oprócz olejku do opalania i zapasu dobrego humoru, warto również pamiętać o ubezpieczeniu turystycznym, które pozwoli nam cieszyć się spokojnym i bezstresowym urlopem.

Pod pojęciem ubezpieczeń turystycznych mieści się szeroki zakres ubezpieczeń od różnego rodzaju zdarzeń losowych. Warto znaleźć takie, które będzie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb i zapewni nam realną ochronę.

Co zwykle wchodzi w zakres ubezpieczenia turystycznego?

 1. Ubezpieczenie kosztów leczenia ? dotyczy sytuacji gdy w związku z nagłą chorobą lub wypadkiem musimy poddać się leczeniu. Zwykle ubezpieczyciele pokrywają koszty pobytu w szpitalu, wizyt lekarskich, badań, operacji, ratownictwa i transportu. Warto przed wyjazdem zapoznać się z zakresem przysługującej ochrony, aby ustrzec się przykrych niespodzianek.
 2. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków - przedmiotem ubezpieczenia są wypadki skutkujące trwałym uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią ubezpieczonego. Należy pamiętać o tym, że chcąc się zabezpieczyć przed nieszczęśliwymi wypadkami związanymi z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka lub sportów ekstremalnych zwykle konieczne będzie zapłacenie dodatkowej składki.
 3. Ubezpieczenie OC- ochrona w tym przypadku dotyczy sytuacji, gdy z naszej winy doszło do uszkodzenia mienia bądź obrażenia ciała innej osoby.
 4. Ubezpieczenie bagażu podróżnego- przedmiotem ubezpieczenia są rzeczy przeznaczone do użytku osobistego podczas wyjazdu tj. ubrania, kosmetyki, inne drobne urządzenia. Często ubezpieczyciele wyłączają spod zakresu ochrony pieniądze, sprzęt elektroniczny, biżuterię i inne wartościowe przedmiotu.
 5. Ubezpieczenie pomocy w podróży - obejmuje różnego rodzaju świadczenia, których możemy się domagać od ubezpieczyciela w razie nagłego wypadku, zależnie od wykupionej opcji ubezpieczenia może obejmować udzielenia porady medycznej, dostarczenia leków, organizację opieki nad dziećmi, pomoc w przypadku utraty dokumentów.
 6. Inne dodatkowe ubezpieczenia - m.in. ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa w zagranicznej imprezie turystycznej, ubezpieczenie wcześniejszego powrotu z imprezy turystycznej, ubezpieczenie kosztów anulowania biletu lotniczego.

Niezależnie od rodzaju doznanej szkody podczas urlopu, celem uzyskania świadczenia od ubezpieczyciela, warto skierować swoje kroki do Kancelarii Odszkodowawczej OFN, które podejmie wszelkie konieczne działania i pomoże Państwu uzyskać najwyższe odszkodowanie.

Najwyższe odszkodowanie

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Akceptuję warunki polityki prywatności. Dowiedz się więcej

Kalkulator szkody

Policz wysokość swojego odszkodowania

Zasada „no win, no fee”

Działamy na zasadzie „no win no fee” - wynagrodzenie pobieramy jedynie po wygraniu sprawy.

Kontakt

 • ul. Odrzańska 6/4
  50-113 Wrocław
  • Infolinia +48 801-700-755
  • Tel. kom. +48 665-102-336
 • Pn - pt: 8:00 - 17:00

Akceptuję warunki polityki prywatności. Dowiedz się więcej