Komisja lekarska ubezpieczyciela

Podczas komisji lekarskiej badał mnie tylko jeden lekarz, którego specjalizacja w żaden sposób nie odpowiada mojemu schorzeniu powypadkowemu. Czy taki lekarz mógł ocenić samodzielnie i prawidłowo występujący u mnie uszczerbek?

Niestety w praktyce ubezpieczycieli często spotykamy się z problemami dotyczącymi nieprofesjonalizmu po stronie komisji lekarskich. Chodzi w szczególności o braki w składzie komisji lekarzy, o specjalizacji odpowiadającej rodzajowi doznanego urazu. To czyni niemożliwym prawidłową i obiektywną ocenę istoty i rozmiaru doznanego uszczerbku na zdrowiu.

Zakłady ubezpieczeń zwykle dopiero po interwencji profesjonalnego pełnomocnika korzystają z usług lekarzy odpowiedniej dla doznanych urazów specjalizacji, których powołują w składy komisji orzekających. Nagminne jest , że dopiero w procesie weryfikacji orzeczenia lekarskiego korzysta się z opinii określonego lekarza specjalisty. Niedociągnięcia ze strony ubezpieczycieli w tym zakresie mają rzeczywisty, często negatywny wpływ na ustalanie rozmiaru uszczerbku, skutkując tym samym zaniżeniem należnego odszkodowania i koniecznością podjęcia postępowania reklamacyjnego.

Opracował Bartłomiej Klinowski.

Najwyższe odszkodowanie

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Akceptuję warunki polityki prywatności. Dowiedz się więcej

Kalkulator szkody

Policz wysokość swojego odszkodowania

Zasada „no win, no fee”

Działamy na zasadzie „no win no fee” - wynagrodzenie pobieramy jedynie po wygraniu sprawy.

Kontakt

  • ul. Odrzańska 6/4
    50-113 Wrocław
    • Infolinia +48 801-700-755
    • Tel. kom. +48 665-102-336
  • Pn - pt: 8:00 - 17:00

Akceptuję warunki polityki prywatności. Dowiedz się więcej