Co to jest suma ubezpieczenia w ubezpieczeniu NNW

Suma ubezpieczenia oznacza górną granicę odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń. Jest to maksymalna wysokość świadczenia, które może być wypłacone z ubezpieczenia NNW każdemu z ubezpieczonych, a w przypadku ich śmierci ? osobom uprawnionym.

Suma ubezpieczenia w niektórych warunkach ubezpieczeniach nazwana bywa także limitem odpowiedzialności lub sumą gwarancyjną. Standardowo wysokość sumy ubezpieczenia określa ubezpieczający w porozumieniu z zakładem ubezpieczeń, lub korzysta z jednego z przewidzianych warunkami wariantów sumy ubezpieczenia. Obecnie pomimo istniejących na naszym rynku ofert z wyższymi wariantami, zawierane ubezpieczenia NNW kształtują się na dosyć niskim poziomie - standardowo od 5 000 zł do 15 000 zł.

Ten niski poziom, który niestety dominuje w tych ubezpieczeniach, prowadzi do rozczarowań związanych z wysokością przyznanych świadczeń. Przy doznaniu bowiem znacznego i bolesnego uszczerbku, przyznane świadczenie, będące częścią sumy ubezpieczenia, siłą rzeczy wywołuje niezadowolenie poszkodowanego, dając tym samym poczucie pozorności ochrony ubezpieczeniowej. Z tych też względów suma ubezpieczenia w ubezpieczeniu NNW powinna być określana na możliwie wysokim poziomie.

Opracował Bartłomiej Klinowski.

Najwyższe odszkodowanie

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Akceptuję warunki polityki prywatności. Dowiedz się więcej

Kalkulator szkody

Policz wysokość swojego odszkodowania

Zasada „no win, no fee”

Działamy na zasadzie „no win no fee” - wynagrodzenie pobieramy jedynie po wygraniu sprawy.

Kontakt

  • ul. Odrzańska 6/4
    50-113 Wrocław
    • Infolinia +48 801-700-755
    • Tel. kom. +48 665-102-336
  • Pn - pt: 8:00 - 17:00

Akceptuję warunki polityki prywatności. Dowiedz się więcej