Sprawa przed sądem pracy przeciw ZUSowi

W 2007 roku w jednym z dolnośląskich liceów ogólnokształcących miał miejsce wypadek przy pracy, na skutek którego nauczycielka doznała poważnego urazu barku lewego ze zwichnięciem. Do zdarzenia doszło podczas zajęć wychowania fizycznego, kiedy to nauczycielka prezentowała uczniom sposób korzystania z urządzeń na siłowni. Po sporządzeniu protokołu powypadkowego oraz przesłuchaniu świadków Poszkodowana skierowała roszczenie do ZUS w celu przyznania jednorazowego odszkodowania.

ZUS odmówił prawa do jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy, na podstawie załączonej dokumentacji medycznej.

Nauczycielka skontaktowała się z Kancelarią Odszkodowawczą OFN. Prawnicy sformułowali odwołanie do Sądu pracy i ubezpieczeń społecznych, w którym zarzucono ZUS wydanie decyzji bez uwzględnienia wszelkich okoliczności mających wpływ na wysokość odszkodowania. Dzięki działaniom Kancelarii Sąd zasądził Poszkodowanej odszkodowanie w wysokości ustalonej roszczeniem, a ponadto zasądził zwrot kosztów procesu od drugiej strony.

Najwyższe odszkodowanie

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą

Akceptuję warunki polityki prywatności. Dowiedz się więcej

Kalkulator szkody

Policz wysokość swojego odszkodowania

Zasada „no win, no fee”

Działamy na zasadzie „no win no fee” - wynagrodzenie pobieramy jedynie po wygraniu sprawy.

Kontakt

  • ul. Odrzańska 6/4
    50-113 Wrocław
    • Infolinia +48 801-700-755
    • Tel. kom. +48 665-102-336
  • Pn - pt: 8:00 - 17:00

Akceptuję warunki polityki prywatności. Dowiedz się więcej