Tragiczne skutki wypoczynku 0

Perspektywa zbliżającego się, błogiego wypoczynku, szczególnie na emeryturze, napawa wyjątkowym optymizmem. Tymczasem wyjazd na urlop może wiązać się z traumatycznym przeżyciem, którego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Takie konsekwencje miał samochodowy wyjazd na upragnione wakacje dla Pana Roberta i Pani Wiesławy, małżeństwa planującego spędzić lato na południu Europy.

W wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, doszło do tragicznego wypadku drogowego, który zdarzył się w trakcie pobytu w Chorwacji. Pan Robert, w wyniku zderzenia czołowego pojazdów doznał urazu skrętnego części szyjnej i lędźwiowej kręgosłupa, a także urazu miednicy. Ponadto silnemu stłuczeniu uległo lewe kolano i biodro, lewa dłoń, lewy obojczyk
i prawy staw skokowy. Po urazach u pacjenta pozostały w okolicy nóg duże, nieestetyczne blizny. Przez długi czas utrzymywała się także opuchlizna lewego kolana. Pan Robert przez wiele tygodni zmagał się z uczuciem silnego bólu, co wymagało stałego przyjmowania leków przeciwbólowych. Wypadek stanowił traumatyczne przeżycie dla pacjenta, ponieważ uczestniczyła w nim także  jego żona, która uległa bardzo silnym urazom. Pani Wiesława doznała stłuczenia kręgosłupa, silnego stłuczenia brzucha, co skutkowało perforacją jelita cienkiego, zapaleniem otrzewnej i zakażeniem bakteryjnym jamy brzusznej. Zły stan kobiety wymagał zabiegu operacyjnego i czyszczenia jamy brzusznej. Ponadto wypadek spowodował wylew opłucnowy i uszkodzenie głowy, wywołujące zaburzenia wzroku i słuchu.

W związku z krytycznym stanem Pani Wiesławy, Pan Robert przeżywał bardzo silny lęk o zdrowie i życie żony. Poszkodowany wykazywał zaburzenia emocjonalne i poznawcze. Od czasu wypadku miewał zaburzenia pamięci świeżej oraz trudności z koncentracją uwagi. Ponadto po wypadku cierpiał z powodu silnej nadwrażliwości lękowej związanej z jazdą samochodem. Dodatkowym obciążeniem dla poszkodowanego małżeństwa stały się czynniki finansowe. Zabiegi operacyjne, którym natychmiast poddana została żona Pana Roberta wiązały się z bardzo wysokimi kosztami finansowymi, trudnymi do pokrycia za granicą.

Pani Wiesława, po przejściu skomplikowanego leczenia, przeprowadzonego w większej mierze w Chorwacji, odczuwała wiele ograniczeń życiowych. Miała długotrwałe problemy z przyjmowaniem pokarmów (ze strachu o operowane jelita reagowała jadłowstrętem i wymiotami), a dodatkowo wykazywała silne zaburzenia psychiczne. Do głównych dolegliwości należy zaliczyć: zaburzenia koncentracji uwagi, wysokie rozkojarzenie, zaburzenia pamięci świeżej, spowolnioną mowę, czy  trudności z doborem słownictwa. Z powodu dolegliwości bólowych, poszkodowana kobieta  cierpiała z powodu silnych zaburzeń snu, przez co poddana była farmakoterapii przeciwbólowej, nasennej i uspokajającej. W efekcie tragicznego wypadku, Pani Wiesława wykazywała trudności w wykonywaniu podstawowych czynności, przez co jej codzienne funkcjonowanie musiało zostać uzależnione od pomocy innych osób.

W wyniku obniżenia jakości życia Pana Roberta oraz głębokiego i trwałego obniżenia jakości życia Pani Wiesławy po wypadku, Kancelaria Odszkodowawcza OFN podjęła się walki na rzecz uzyskania możliwie najwyższego odszkodowania dla poszkodowanego małżeństwa. Zaangażowanie pracowników Kancelarii w negocjacje z zagranicznym ubezpieczycielem, doprowadziło do przyznania słusznego zadośćuczynienia za doznane krzywdy. Pan Robert uzyskał świadczenia w kwocie 4.781 euro, pokrywające psychiczne i fizyczne dolegliwości oraz uszkodzenie pojazdu, który brał udział w wypadku. Pani Wiesława, w wyniku dochodzenia roszczeń z tytułu wypadku drogowego, uzyskała odszkodowanie na łączną kwotę 10.126 euro, pokrywające krzywdy fizyczne i psychiczne, a także koszty związane z leczeniem za granicą i w kraju.

Kancelaria Odszkodowawcza OFN posiada doświadczenie w dochodzeniu świadczeń należnych poszkodowanym w nieszczęśliwych zdarzeniach za granicą. Warto zapamiętać ten fakt, ponieważ wypadki zdarzają się nagle
i nie zostawiaja czasu do namysłu.

PoprzedniNastępny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *