Pozorna stłuczka, niepozorne skutki 0

Pan Marek został poszkodowany w wypadku samochodowym we Wrocławiu. Bezpośrednio po zdarzeniu nie odczuwał żadnego bólu, jednak kiedy szok spowodowany wypadkiem minął, pojawiły się bóle głowy i wymioty. Następnego dnia, w efekcie nasilających się i bolesnych skutków zdarzenia, pan Marek zgłosił się do Stacji Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu, gdzie rozpoznano urazy kręgosłupa szyjnego, głowy i potłuczenie ciała.

Szczęśliwym zbiegiem okoliczności poszkodowany natknął się na Kancelarię Odszkodowawczą OFN i zlecił prowadzenie swojej sprawy. Zgodnie ze standardami pracy Kancelarii, pan Marek został objęty najlepszą opieką medyczną, w tym zlecono przeprowadzenie badań ortopedycznych i neurologicznych. Pierwsze rozpoznanie, które początkowo nie wydawało się bardzo groźne, uległo rozszerzeniu m.in. o pourazowy zespół nerwicowy, reakcję depresyjno-lękową na myśl o jeździe samochodem (nawet w roli pasażera) i spadek motywacji do działania. Pan Marek skarżył się nie tylko na ból zlokalizowany w odcinku szyjnym kręgosłupa, potylicy i skroni, ale także na ograniczenie ruchów szyi, drętwienie palców i zbytnią nerwowość. Poszkodowany musiał poddać się fizykoterapii, rehabilitacji ruchowej oraz zażywać leki przeciwbólowe. Ponadto, konieczność noszenia kołnierza ortopedycznego unieruchomiła go na 3 tygodnie.

Z uwagi na wszystkie nieprzyjemne skutki wypadku samochodowego, Kancelaria OFN wystąpiła w imieniu pana Marka o zadośćuczynienie do firmy ubezpieczeniowej. Wniesione zostało roszczenie tytułem zadośćuczynienia za powstałą krzywdę, ale także roszczenie o refundację kosztów leczenia, czy kosztów dojazdów do placówek medycznych. Dzięki zaangażowaniu profesjonalistów OFN, pan Marek otrzymał pełne zadośćuczynienie i odszkodowanie z OC sprawcy wypadku.

PoprzedniNastępny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *